Krafne od svježeg sira sa matcha glazurom
04 Ožu.

Krafne od svježeg sira sa matcha glazurom

Volite krafne ali ih izbjegavate zato što plutaju u litrama vrućeg ulja i tijesto baš nije poželjnog sastava? Napravite neodoljive američke donutse od tijesta koje se izrađuje od svježeg sira i peče se u pećnici.

Sastojci za zdrave krafne s rupom:

• 500 grama brašna
  • 250 grama svježeg sira
  • 50 grama kokosovog maslaca
  • 100 mililitara mlijeka
  • dva jaja
  • 100 grama šećera
  • jedna žličica soli
  • jedna žličica naribane limunove korice
  • jedna vrećica suhog kvasca

Premaz:

• 40 grama kokosovog maslaca

Priprema:

brašno, kvasac, prašak za pecivo, sol i šećer pomiješajte u posudi. U posudu dodajte jaja, sir, otopljeni kokosov maslac, koricu limuna i mlijeko koje ste prethodno ugrijali tako da je toplo i aktivira kvasac u smjesi.

Nakon što ste zamijesili glatko tijesto, razvaljajte ga na debljinu od jedan i pol do dva centimetra te čašom režite krugove od oko osam centimetra veličine, te manjim kalupom režite manje krugove u sredini.

Kada ste izrezali sve krugove, posložite ih u protvan na papir za pečenje, pokrijte krpom i pustite da se dižu narednih 30 minuta. Pećnicu u međuvremenu upalite da se zagrije na 180 stupnjeva, krafne premažite premazom od otopljenog maslaca i stavite ih pećni dvadeset minuta, odnosno dok blago ne porumene.

Kada su se malo ohladili, ukrasite ih glazurom.

Matcha glazura

Sastojci

• 250 grama šećera u prahu
  • 12 grama matcha praha
  • 50 mililitara vruće vode

Priprema:

Sastojke pomiješajte u gustu, glatku tekućinu. Pustite ju da se malo prohladi i ukrasite krafne.

Slastice mogu biti zdrave ali i dalje primamljive, slatke i predivnog izgleda! Uživajte u receptima koje možete koristiti bez da panično brojite kalorije svakoga dana nakon jela.

Recepti - Sve