Svi su poludjeli za Matchom!

Sigurno ste primjetili na Instagramu zelenu kavu, zelene kekse, zelene doručke ručkove i večere, zeleno ludilo koje je prevladalo svijetom je Matcha!

Matcha je vrsta zelenog čaja koja se suši i usitnjava do praha. Ova vrsta čaja jedan je od trenutno najpoznatijih i najboljih preparata koji slove kao energy boosteri i podižu fizičku izdržljivost. Osim ovih iznimno pozitivnih učinaka praha, dobro je znati i činjenicu kako sadrži vrlo malo kalorija.

Matcha sadrži vitamin A, B, C i E te karotin i katehin. Budući da je iznimno bogata sastojcima koji su pogodni za organizam prah zelenog čaja je odličan kao zasebna namirnica ili kao dodatak određenom pripravku ili jelu koje konzumirate.

Matcha sadrži postotak kofeina i snažnog je okusa budući da su listići smrvljeni u prah koji ostaje u šalici koju pijete suprotno onome kako se filter vrećice vade iz šalice nakon nekoliko minuta ili bilje koje se namoči te se također vadi iz vode.

Kao i svaka zelena namirnica, matcha je antioksidans i odličan je dodatak u vrijeme kada želite regulirati svoju težinu i paziti na nju, osim što sagorjeva masti istovremeno jača i ubrzava uspavani metabolizam te troši kalorije četiri puta brže no što je to uobičajeno.

Matchu možete pronaći u prahu, u obliku napitka ili čaja u vašem Priroda&Društvo kutku zdrave prehrane i življenja.

Želite iskušati jednu od zelenih divota s interneta?

Možete skuhati čaj za početak!
Jedan do dva grama praha matche stavite u posudu te prelijte vodom, zagrijavajte ju do šezdeset stupnjeva i mješajte dok se ne napravi pjena. Što više pjene napravite i što je ona čvršća, vaš Matcha čaj će biti ukusniji i bolji.

Ako vas je Matcha privukla zelenim makaronsima, zelenim sladoledom ili zelenom kavom, posjetite nas i kupite matcha prah visoke kvalitete po povoljnoj cijeni i isprobajte nove recepte i okuse!

Galerija slika: