7 kozmetičkih prednosti kokosovog ulja

Kokosovo ulje pridonosi kulinarskim čarolijama, ali tu njegove čari ne prestaju. Naime, ovo ulje ima širok spektar dobrobiti koje doprinose ljepoti tijela, a osobito snažne učinke ima na kožu, kosu i nokte. Zamislite, samo jedna "kozmetička bočica" zamjenjuje hrpu kozmetičkih preparata, a vjerno i svestrano služi u različitim prilikama!

U nastavku saznajte na koje sve načine možete upotrijebiti ovu dragocjenu, tisućljetno popularnu tekućinu.

1. Njega za tijelo

Ulje kokosa hrani kožu, čini ju mekom i podatnom te prevenira njezino prerano starenje. Ovo ulje ima nježnu kremastu strukturu i može odlično poslužiti kao losion. Nakon tuširanja lagano umasirajte ulje na još toplo tijelo i uživajte u mekoj, svilenoj i mirisnoj koži.

2. Hrana za kosu

Ulje kokosa možete iskoristiti kao zdravu i hranjivu masku za kosu. Nakon šamponiranja nanesite rastopljeno ulje na vlažnu kosu, umotajte kosu u ručnik i ostavite da djeluje oko 5 minuta, a zatim isperite. Rezultat će biti sjajna i jaka kosa. Ovo ulje također sprječava nastanak peruti kao i preranu pojavu sijedih vlasi.

3. Melem za bore i podočnjake

Koža ispod očiju je tanka, nježna i osjetljiva i kao takva je sklona stvaranju bora, oteklina i podočnjaka. Sasvim malu količinu kokosovog ulja zagrijte trljajući ju između prstiju, a zatim ju nježnim pokretima nanesite na područje ispod očiju. Redovita primjena polučit će izvanrednim rezultatima.

4. Antiupalno i antibakterijsko sredstvo

Ovo ulje ima snažna antimikrobna i antiupalna svojstva te je savršeno za liječenje kožnih infekcija, za saniranje kožnih ozljeda i ublažavanje tegoba nakon ugriza kukaca. Ima i velike estetske vrijednosti – naime, njegova primjena na ranama i ozljedama sprječava stvaranje ožiljaka i ublažava njihovu vidljivost.

5. Preparat za brijanje

Kokosovo ulje vam može odlično poslužiti u situacijama kada vam ponestane kreme za brijanje. Lagano zagrijte staklenku s uljem kako bi se ono djelomično otopilo te ga potom nanesite na željeno područje. Brijanje će biti super jednostavno, a koža hidratizirana i nahranjena.

6. Balzam za usne

Zahvaljujući kokosovom ulju vaše usnice više nikada neće biti suhe i ispucale. Otopite manju količinu ulja te ga ulijte u sasvim malu posudicu pogodnu za nošenje u torbici (možete iskoristiti ambalažu od već istrošenog balzama). Kada se ulje stisne možete ga jednostavno koristiti kao hranjivi balzam za usne.

7. Lijek za oštećenu kožu i nokte

Na suhu i ispucalu kožu kao i na oštećene i lomljive nokte nanesite tanak sloj kokosovog ulja i dobro ga umasirajte. Vaša koža će nakon nekoliko tretmana biti obnovljena, nahranjena i hidratizirana, a nokti čvrsti i sjajni.

Kvalitetno kokosovo ulje možete pronaći u trgovini Priroda i društvo, na adresi Ozaljska 71 u Zagrebu ili u njihovoj web trgovini Priroda i društvo.