Alkalna prehrana

Jeste li znali da su ovi pojmovi stariji od osamdeset godina i ponovno se vraćaju ''u modu''? Hayeva dijeta pronašla je svoje temelje upravo u ovom načinu prehrane koji se bazira na pravilnom slaganju obroka.

Alkalna prehrana za svoj cilj ima otklanjanje nakupljene kiselosti iz organizma i sprječavanje iste budući da uzrokuje auto intoksikaciju tijela.

Omjer kakav je pravilan u prehrani bi trebao biti dva puta više alkalnih namirnica nasuprot kiselih u obrocima. Zasićenost kiselim tvarima u organizmu povećavaju stres, ubrzanost i nedostatak sna.

Stres će nam i obroke koji ne sadrže kisele namirnice učiniti drukčijima i promijeniti nam pH u organizmu. Cilj ovakvog načina prehrane je koristiti namirnice koje volimo, koje su nam ukusne i koje će tijelo lako probaviti.

Konzumirati treba organske i bio namirnice koje će nam omogućiti unos najviše moguće količine hranjivih tvari i nutrijenata te će pomoći tijelu očistiti organizam, dovesti tijelo u ravnotežu i odmoriti duh i tijelo.

 

 

Acidoza je simptom koji znači previsoku količinu kiselosti u tijelu te će utjecati na manjak energije, loše opće stanje organizma te prekomjernu težinu.

Bjelančevine iz životinjskih izvora stvaraju jaku kiselu reakciju u tijelu, identičnu kao i gazirana pića koja su bogata fosforom koji izaziva gubitak kalcija u organizmu.

 

 

Više od tri kave dnevno također ''zakiseljuju'' tijelo te povećavaju mogućnost pojave osteoporoze za preko osamdeset posto.

Kava i cigarete u kombinaciji stvaraju kiselost u jako visokom postotku te ih je potrebno konzumirati u što je manje mogućim količinama.

Uz kavu i čaj je namirnica sličnih nuspojava, važno je napomenuti kako su tamni čajevi krivci za kiselost.

Alkalna prehrana može pomoći spriječiti, usporiti ili smanjiti simptome niza bolesti kao što su dijabetes, problemi sa probavnim sustavom, kolesterol, bolesti vezane uz kosti, mišiće i zglobove te nesanicu i depresiju, stres.

Male promjene u prehrani mogu dovesti do velikih promjena u zdravlju!

 
  Savjeti - Sve