Korist od uzimanja pauze

Cijeli dan sjedite za računalom, nekoliko sati dnevno ispisujete račune, tablice i proračune ili pak dane provodite pred slikarskim platnom, pred dvoranom punom ljudi koje morate koordinirati ili radite neki visokorizični posao?

Koji god posao da radite kroz dan svakako morate uzeti pauzu, stati, razbistriti misli i onda nastaviti dalje. Uzimanje kratke pauze od zadatka na kojem radite može vam resetirati mozak, podići motivaciju i poboljšati fokus na posao koji radite. Nekoliko manjih distrakcija kroz dan može podići vašu učinkovitost drastično.

Drijemanje

Svi mislimo kako je kratko uzimanje pauze za mali dnevni odmor zapravo za bebe i djecu u vrtiću zar ne? Kratko desetominutno drijemanje povećati će vaše kongitivne sposobnosti, poboljšati pamćenje i vašu brzinu i spretnost odgovora na postavljene zadatke. Ukoliko kratko odrijemate misli će vam se posložiti i lakše ćete nastaviti. Dokazano je kako vaš mozak prilikom odmora koji uzmete ''preslaguje'' preuzete informacije i slaže ih u vašoj glavi.

Popijte kavu i odrijemajte 15 minuta, ova kombinacija će vam podići energiju i biti ćete oštroumni i spremni za rad.

Životinje

Dokazano je kako gledanje slika i videa mladunčadi životinja opušta ljudske umove. Um i tijelo vam se opuštaju gledajući te male slatke životinje i kroz nekoliko minuta gledanja ovakvih stvari u vašem Feedu biti ćete spremni za nastavak posla.

Pretraživanje

Odvojite li pet minuta pregledavanju novosti na vašim društvenim mrežama pomoći će vam da se fokusirate. Uzmite su petominutnu pauzu svakih sat i pol do dva i biti će vam lakše nastaviti raditi i nositi se sa obavezama koje vas očekuju. Odvajajte si posao po jedinicama, nakon svake odrađene jedinice uzmite kratku pauzu. Osjećati ćete se zadovoljno čak i onda ako ne odradite cijeli posao u jednom danu jer ste neke dijelove ipak uspješno obavili.

Sanjarite – dopustite si da vam misli lutaju dok god ih znate obuzdati i to ne utječe na vašu efikasnost.