Sve dobrobiti kokosovog ulja

Kokosovo ulje je jedan od moćnih darova prirode koji se vrtoglavo penje prema samom vrhu ljestvice najkorisnijih prirodnih proizvoda. Razlozi sve veće popularnosti ovog ulja kriju se u obilju nutritivno vrijednih sastojaka i snažnim pozitivnim učincima na zdravlje. Zahvaljujući bogatstvu korisnih tvari ono je postalo omiljeni sastojak svih svjetskih kuhinja zdrave hrane i nezaobilazan dodatak mnogim jelima.

No, to nije sve – kokosovo ulje je našlo svoje mjesto i u kozmetičkoj industriji gdje se je nametnulo kao nezaobilazan sastojak različitih kozmetičkih preparata za njegu kože i kose. Ipak, njegove moći su najizraženije ako se koristi kao samostalan izvorni proizvod, što itekako ide u prilog potrošačima jer ne moraju kupovati skupe kozmetičke proizvode, već cijelo tijelo mogu efikasno njegovati ovim prirodnim i djelotvornim uljem.

Sastav ulja kokosa

Kokosovo ulje se dobiva iz mesnatog dijela ploda kokosa koji u svom sastavu skriva jedinstvenu kombinaciju masnih kiselina, čije djelovanje ima učinkovita preventivna i ljekovita zdravstvena svojstva. Smatra se jednim od najbogatijih izvora zasićenih masnih kiselina.

Laurinska kiselina je najvažniji sastojak ovog ulja, a najveći naglasak je na njezinom snažnom antivirusnom i antibakterijskom djelovanju. Tu je i kaprilna kiselina koja doprinosi očuvanju dobrih bakterija kao i eliminaciji parazita iz probavnog trakta. Sadrži i nešto vitamina A, C, E te minerala željeza i cinka.

Primjena i zdravstvene dobrobiti

Ako ste ljubitelj zdrave hrane vrlo vjerojatno već koristite kokosovo ulje u svojim kulinarskim pothvatima. No, jeste li znali da ova namirnica može savršeno nadomjestiti razne medicinske i kozmetičke proizvode i pomoći vam u održavanju zdravlja i ljepote. Prema rezultatima istraživanja ovo ulje je djelotvorno u liječenju i ublažavanju mnogih bolesti, ali isto tako može biti od koristi u kozmetičkim ritualima poput uklanjanja šminke, hidratacije kože te u još mnogo drugih slučajeva.

U nastavku otkrijte samo neke od dobrobiti ovog cijenjenog ulja i primijenite ga za otklanjanje vaših tegoba.

Kako kokosovo ulje djeluje na zdravlje i ljepotu?

• štiti srce i krvne žile
  • jača imunitet i liječi upale
  • snizuje kolesterol
  • pospješuje metabolizam i probavu
  • pomaže kod artritisa, reume i bolova u zglobovima
  • olakšava Alzheimerovu, Parkinsonovu i Crohnovu bolest
  • suzbija migrenu i depresiju
  • jača koncentraciju i pamćenje
  • doprinosi mršavljenju
  • pomaže u zacjeljivanju ogrebotina, ranica i drugih kožnih oštećenja
  • hrani i njeguje kožu, kosu i nokte

Ulje od kokosa se smatra pravim eliksirom zdravlja i ljepote. Ako ste u potrazi za zdravstveno sigurnim i učinkovitim sredstvom za obogaćivanje jelovnika kao i za njegu kože, kose i noktiju, svakako isprobajte snagu i moći koje u sebi krije kokosovo ulje.

Ulje kokosa je odlično za žene i muškarce, za sve dobne skupine kao i za sve tipove kože.

Kvalitetno kokosovo ulje možete pronaći u trgovini Priroda i društvo, na adresi Ozaljska 71 u Zagrebu ili u njihovoj web trgovini Priroda i društvo.